פרויקט איסלנד (5) : הפיורדים המערביים א' – מלא פאפינים

IMG_2763

לפוסט ההקדמה

בפיורדים המערביים האוטובוסים פועלים שלושה-ארבעה ימים בשבוע, לעומת תדירות יומיומית בשאר איסלנד. למי שמתכנן להתנייד באמצעות אוטובוסים חשוב לזכור את זה. בפיורדים המערביים יש לא מעט אזורים ומקומות מומלצים, וכל פיורד ופיורד הוא יפהפה בצורה כמעט בלתי מתקבלת על הדעת, אך משום שיש כל כך הרבה מהם קשה להמשיך להתרשם מכל פיורד ככל שממשיכים.

לאחר ההגעה לאזור עם מעבורת ביקרנו קודם כל בצוקי Látrabjarg (לאוטראביירג). כל מה שיש שם זה שתי בקתות שהן מוזיאון קטנטן וקיוסק, אבל אם מגיעים בזמן הנכון (יולי עד אמצע אוגוסט) ניתן לחזות בהמונים על גבי המונים של ציפורי פאפין (Puffin) הן כה יפות, חמודות ומגושמות שזה תענוג. זה המקום היחיד בו הצלחנו לראות אותן כמו שצריך והנפלא הוא שניתן להתקרב ממש עד כדי מטר יחיד מהציפורים.

ניתן לבלות כך שעות רבות ולמלא לגמרי את כל כרטיסי זיכרון של המצלמה שבנמצא (זה דורש איפוק עצום לא להגיע למצב הזה ולא להישאר בכריעה שעות ליד אזורי הקנון של הפאפינים, מניסיון). האיזור עצמו מאוד נחמד ויפה להליכה קלילה לאורך הצוקים הגבוהים והיפים. בהחלט מומלץ, גם אם דורש לעזוב במנוחה את הפאפינים לחצי שעה.

IMG_2740 IMG_2743IMG_2748 IMG_2750IMG_2729 IMG_2752 IMG_2759IMG_2730 IMG_2731 IMG_2732
IMG_2734 IMG_2735 IMG_2736 IMG_2737 IMG_2738 IMG_2739

IMG_2749IMG_2751

משם המשכנו ישירות לצפון הפיורדים המערביים ל- Ísafjörður (איזפיורדור), העיר הגדולה באיזור. רצינו לעשות עוד דברים בין שני היעדים האלו אך משום שלא הצלחנו לתפוס טרמפ מוצלח ויתרנו ולקחנו אוטובוס אחד מדרום הפיורדים היישר לעיר שבצפון.

העיר הזו מקסימה במיוחד עם נוף משגע ולא מציאותי. מבחינת הצטיידות יש שם כל מה שצריך. יש מלון ממש נחמד בשם Hotel Edda, שם נמצא אחד משני אתרי הקמפינג של העיירה. רוב הזמן שלנו באיזפיורדור ישנו עם אוהל בקמפינג הזה, מלבד לילה אחד אותו עשינו בחדר משותף למלון (בעקרון החדר ל- 6-8 אנשים אבל אנחנו היינו בו לגמרי לבד). חוץ מזה נתנו לנו במלון לעשות שימוש מלא במטבח שלהם. יש גם ארוחות בוקר שהיו קצת יקרות לנו.

ידוע לי שיש כמה מסעדות ממש מוצלחות באיזפיורדור, אבל אנחנו אכלנו רק באחת, שהיא גם הכי מומלצת – מסעדת הדגים Tjöruhúsið, . המסעדה ממוקמת בבקתת עץ שבסוף העיירה ליד המוזיאון העממי של הפיורדים המערביים. בתוך המסעדה הקטנה רק שולחנות וספסלים ארוכים. הכי פשוט, עממי ונוח שניתן לדמיין עם אווירה חמימה וביתית. והמנות… אוי, המנות. הזמנו מרק דגים עצום ומנת הדג היומי (Catch of the day) שהגיע במחבת גדולה ומלאה במנת דגים יפה הרבה יותר מדי לאדם אחד. בקלות שלושה אנשים יכולים לצאת שבעים ומרוצים משתי מנות אלו. הארוחה הזו הייתה ללא ספק הארוחה הטובה ביותר שאכלתי בכל הטיול הזה, גם מעבר לאיסלנד. ארבעה חודשים! ואני ממש לא מגזים כשאני כותב את זה. לפחות אני לא חושב שאני מגזים… (יש לקחת הכל בערבון מוגבל, זו החוויה שלנו בלבד).

המחיר היה סביר ביותר לארוחה כזו מרשימה, גם אם קצת יקר ממה שקיווינו להוציא על ארוחות, כ- 4500 קורונות איסלנדיות (מוזמנים לעשות עם גוגל את ההמרה). בכל ערב המסעדה עושה בופה אכול כפי יכולתך עבור 5000 קורונות לראש. אנחנו התפתינו לחזור לשם רק בשביל זה, אך כשהגענו היה מלא לחלוטין ומסתבר שצריך להזמין מראש מקומות לארוחת הערב במסעדה.

מאיזפיורדור יצאנו עם סירה לטרק בשמורת הטבע הורנסטרנדיר. על כך בפוסט הבא.

IMG_2798 IMG_2797IMG_2805
IMG_2811 IMG_2789

2 תגובות בנושא “פרויקט איסלנד (5) : הפיורדים המערביים א' – מלא פאפינים

 1. הוריי! חזרת לכתוב על הטיול! איזה כיף לגלות את הפוסט הזה עכשיו (:

  התמונות של הפאפינים יפהפיות. זו הציפור הכי מתוקה למראה בעולם. כל כך מקסימה שהיא נראית כמו ציור לא אמיתי בעליל. ומשעשע לראות עד כמה הנוף סביבה נראה בדיוק כמו בתמונות שלי בחיפושיי אחרי פאפינים, על אף שזה היה בכלל בוויילס.

  • :)
   כן! הצלחתי לחזור לזה. כבר באמת הרגשתי ממש רע לגבי ההתרשלות שלי עם תיעוד הטיול.

   לצערי זו כנראה תהיה הפעם האחרונה שאני אשתף תמונות של פאפינים נהדרים מהטיול. ראינו פאפינים רק עוד פעם אחת, אבל זה היה אחרי העונה שלהם ובאותו מקום נשארו רק בודדים מאחור ואלו היו כל כך רחוקים בשביל להנפיק תמונות ראויות.

   מחכה מאוד לתמונות פאפינים שלך, יעל!

השאר תגובה